Klaster Bioenergia dla Regionu

 

 

Aktualności

Misja gospodarcza w Bukareszcie

29-11-2022

W dniach 20-26 listopada 10 członków Klastra Bioenergia dla Regionu wzięło udział w misji gospodarczej w Bukareszcie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w ramach inicjatywy ClusterXchange, jako część projektu SMART4NZEB.

Misja gospodarcza rozpoczęła się od wizyty w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Bukareszcie. Uczestnicy spotkania poznali realia prowadzenia działalności gospodarczej w Rumunii oraz wszelkich aspektów z tym związanych, a także możliwości ekspansji rynkowej, handlu i inwestycji w Rumunii. Drugiego dnia zaprzyjaźniony Klaster pRO-nZEB zaprezentował rynek budownictwa energooszczędnego w Rumunii. Wizyta w Building Knowledge Hub pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z technologiami stosowanymi w budynkach o standardzie nZEB. Kolejne dni pozwoliły na realizację spotkań biznesowych oraz networking z partnerami z Rumunii. Misję zakończyła wizyta studyjna w EFdeN Sustainable City, czyli pokazowym miasteczku na Politechnice Budowlanej w Bukareszcie prezentującym rozwiązania techniczne odpowiadające na współczesne wyzwania z zakresu klimatu, energii i środowiska.

 

                      

Projekt SMART4NZEB został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu COSME oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki RP