Klaster Bioenergia dla Regionu

 

 

Rozwiń menu ▼

XII Forum: ESCO

XII Forum Klastra Bioenergia dla Regionu-formuła ESCO szansą dla jednostek budżetowych

W dniu 21 czerwca 2013 w sali konferencyjnej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, przy ul. Moniuszki 7/9 w Łodzi odbyło się XII Forum Klastra Bioenergia dla Regionu, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego - Pan Witold Stępień a całość poprowadziła Pani Prezes dr Ewa Kochańska

W spotkaniu ponadto wzięli udział:
Z-ca Dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszalkowskiego Pani Magdalena Amrozik, mec. Joanna Grzywaczewska-Kancelaria Radów Prawnych, dyrektorzy łódzkich szpitali przedstawiciele Grupy Eco Sp. z o.o., Geo-Kat, Saunopol, Viessmann.

Tematem przewodnim XII Forum była formuła ESCo czyli Energy Saveing Company lub Energy Service Company, model biznesowy, który powstał w latach 70 w USA i polega na realizowaniu przedsięwzięć mających na celu podwyższenie efektywności energetycznej. Całość przedsięwzięcia restrukturyzacyjnego jest finansowana z oszczędności klienta, które powstaną na skutek obniżenia rachunku za energię elektryczną lub cieplną.

Pani Dyrektor Magdalena Amrozik w wykładzie nt. projektów pilotażowych wykorzystujących OZE i podnoszących efektywność energetyczną nakreśliła kierunek rozwoju łódzkich placówek medycznych w zakresie gospodarowania energią elektryczną i cieplną w najbliższych latach.

Bardzo ważnym wystąpieniem była prezentacja Pani mecenas Joanny Grzywaczewskiej, która mówiła o wymaganiach prawnych, na jakie należy zwrócić uwagę podczas realizowania partnerstwa publiczno- prywatnego i inwestycji w formule ESCO.

Przedsiębiorstwa uczestniczące w forum zaprezentowały natomiast najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące OZE i modernizujące istniejącą infrastrukturę elektryczną i energetyczną, głównie w placówkach szpitalnych na terenie całego kraju.

Po części oficjalnej uczestnicy Forum podjęli rozmowy bilateralne.

Prezentacje do pobrania: